Hat Yazılı Erkek Yüzük

Hat yazılı yüzükler önceleri mutaassıp erkekler tarafından tercih edilmekteydi. Günümüzde hat sanatının da sağladığı güzellik ve her türlü kıyafetle takılabilmesinden dolayı, toplumun her kesimi tarafından çok fazla talep edilmektedir. Ayrıca şık görünümü ve zarif yazısı ile erkeklere verilecek hediyelerin de başında yer almaktadır. Yüzüğün güzelliğine tarihi ve dini sembol ve anlamların da yüklenmesi bu yüzüklerin tercih sebeplerinin başında gelmektedir. Hat yazılı erkek yüzüklerin kişiye özel olarak da istenilen şekil ve yazılar yazılarak hazırlanmaları, hem hediye olarak hem de takı olarak erkeklarin kendilerini daha da özel hissetmelerini sağlamaktadır. Özellikle altın ve pırlanta gibi pahalı hediyeler yerine bu şık yüzükleri çok daha uygun fiyatlara almak, hem görünüm hem de tasarruf açısından da önem kazanmaktadır.

Hat Yazılı Erkek Yüzük Modelleri

Hat yazılı erkek yüzük modelleri çeşitlilik açısından, altın ve pırlanta modellerine oranla kıyaslanamayacak kadar fazladır. Hat yazılı erkek yüzük modelleri arasında; zirkon parlak taşlı yüzükler, Osmanlı yüzükler, Kayı boyu yüzükleri, tuğralı yüzükler, taşlı yüzükler ile güzel ve zarif gümüş alyans yüzükler bulunmaktadır. Özellikle gümüş ve gümüş rengi olan modeller, sektörde en çok talep edilen yüzüklerin başında yer almaktadır. Özel tasarım olarak yapılan hat yazılı yüzükler çoğu zaman erkekler tarafından alyans olarak ta kullanılmaktadır. Sektörde bulunan hat yazılı yüzük modelleri arasında taşlı modeller de bulunmakta ve diğer takılar ile kolaylıkla kombine edilebilmektedir. En çok talep edilen hat yazılı erkek yüzük modelleri arasında; çerçeveli gümüş yüzükler, değişik renklerdeki akik taşların üzerine isim yazılı yüzükler, çeşitli ayetlerin yazılı olduğu yüzükler, Esma-ül Hüsna yazılı taşlı ve taşsız yüzükler, dini sözler yazılı yüzükler ile Osmanlı tuğralarının bulunduğu değişik tasarımda yüzükler bulunmaktadır.

Hat Yazılı Erkek Yüzük Fiyatları

Erkek yüzük fiyatları kullanılan madene ve işçiliğe göre değişmektedir. Özellikle gümüş modellerin fiyatları işçilik ve ağırlığa göre belirlenmektedir.