Göktürkçe Yüzükler

İlk defa Türk adını devlet olarak kullanan ve Orta Asya'da var olmuş Türk topluluğa verilen addır. Göktürk devleti M.S 552-745 yılları arasında var olmuş bir devlettir. Göktürk kitabeleri ile bilinen bu devlet kendine has alfabesi ile bilinmektedir. 38 harften oluşan Göktürk alfabesi bu devletin kendine has alfabesi olmuş ve şimdi günümüzde Milliyetçi duygular ile birleşerek yansıtılmakta ve aksesuar olarak kullanılmaktadır. Göktürkçe yüzükler ilk kurulan devletin alfabesi ile benzemesi nedeni ile çok fazla beğenilmektedir ve ilgi görmektedir. Göktürkçe yazılı yüzükleri satın almak ve tercih etmek isteyen kişiler bu modellerde Türk yazılı olması sebebi ile tercih etmektedir. Göktürkçe bilinen bu yüzüklerde özellikle Vatan kelimesi yüzüğün üzerine işlenmekte ve erkekler arasında en çok tercih edilen model olmaktadır. Türk olmaktan gurur duyan ve aksesuar kullanımına önem verem kişiler için tasarlanan bu modeller pek çok farklı modele sahiptir.

Göktürkçe Yüzük Modelleri

Genel olarak mavi zemin üzerine altın renginde işlenen motifler Türk bayrağını andırması adına kırmızı zemin üzerine hilal etrafına dizilen gümüş renginde model seçenekleri de bulunmaktadır. Göktürkçe yüzük modelleri farklı tasarımları ile göz doldurmaktadır. Bu modeller taşlı ve taşsız model olarak 2 kısma ayrılmaktadır. Taşlı olan modellerde Zirkon taşlı modeller bulunuyor. Taşsız yüzüklerde ise kırmızı ve mavi mineli Göktürk yüzükleri ön plana çıkmaktadır. Ayrıca bu modellerde Göktürkçe yazılan Zihgir model yüzüklerde bulunmaktadır. Baş parmağa takılan Zihgir yüzüklerde taşsız olan Göktürkçe modeller yer almaktadır. Kendi tarzını yansıtmayı seven şık erkeklere hitap eden modeller geniş seçenekler ile sunulmaktadır.

Göktürkçe Yüzük Fiyatları

Herkesin beğenisini kazanacak farklı yüzük modelleri, geniş seçeneklere sahip olarak sunulmaktadır. Yüzükler farklı modellere sahip olduğu için kıyafetlerinize uyum içinde kullanmanıza olanak sağlar. En beğenilen yüzük modelleri arasında bulunan modeller çok sayıda model seçeneği ve fiyat seçeneği ile satılmaktadır. Her müşteriye uygun olarak satılan ürünler özelliklerine göre fiyat farklılığı göstermektedir. Kullanılan malzeme ve işçilik fiyat belirleyici açısından değerlendirilmektedir.<