Elif ve Vav Yüzükleri

Elif ve Vav yüzükleri, oldukça büyük anlam taşıyan, insanın dünyaya gelişini simgelemektedir. İnsanın doğmadan önce anne karnında duruşunu ve secdeye varmış halini temsil eden Vav harfi Allah'a en yakın olan halini ifade eder. Elif harfi Allah'ın birliğinin temsilcisidir. Elif harfi aynı zamanda Kuran-ı Kerim'in ilk harfidir ve kişiyi nazardan koruduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle Elif ve Vav harfi ile üretilen yüzükler özel bir kitleye hitap etmektedir. Taşıdıkları derin anlam ve temsil ettikleri özellikler nedeni ile aksesuar olarak en çok tercih edilen yüzük modelleridir. Elif doğru ve dik Vav ise mütevazi olmak anlamını taşımaktadır. Yani Elif ve Vav yüzükleri taşıyan kişiye her zaman dürüstlüğün ve mütevazılığın önemini hissettirmektedir. Vav harfi aynı zamanda Ebced hesabı ile 6 sayısına denk gelir, buda imanın şartını simgeler. Elif ve Vav yüzükleri çok fazla anlam içermesi sebebi ile en çok taşınmak istenen aksesuarlar arasında yer almaktadır.

Elif Vav Yüzük Modelleri

Model olarak çok fazla seçeneğe sahip olan yüzük modelleri farklı maddeler kullanılarak ve farklı yazılarla yazılarak çok çeşitli tasarlanmaktadır. İstenilen renklerde tasarlanan modeller kırmızı, mavi, siyah, beyaz gibi çok seçenekli mine taşları üzerine yazılmaktadır. Büyük işçilik isteyen modeller özel hattat yazıları ile simgesel olarak büyük anlam ifade etmektedir. Farklı boyut ve şekillerde tasarlanan modeller ayrıca taşlı olarak da tasarlanmaktadır. Yüzüğün yan taraflarında yada harf taşlı olarak üretilmektedir.

Elif Vav Yüzük Fiyatları

Gümüş yüzük modelleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alan Elif ve Vav yüzükler şıklığın ve maneviyatın buluşmasıdır. Bu sebeple son derece değerli ve derin anlam ifade eden modeller yüzüğü taşıyan kişinin manevi açıdan güçlenmesini sağlar. Elif ve Vav yüzük fiyatları ise seçilen yüzüğe göre değişkenlik göstermektedir. Taşın üzerine işlenen motifler de mine gibi maddelerin bulunup bulunmadığı aynı zamanda yüzüklerde özel taşların olup olmadığı gibi faktörler fiyat belirlemesi açısından önemli faktörlerdir. El işçiliğinin yoğun olduğu modeller düz olan modellere göre daha yüksek fiyata sahiptir. Yüzük fiyatları birçok bütçeye kolaylıkla hitap edecek şekildedir.