Asker ve Polis Yüzükleri

Askeri okullar ve polis okullarında hatıra yüzükleri çok büyük önem taşır. Öte yandan bu tür yüzüklerin kullanılması ile anılar canlı tutulduğu gibi hoş bir aksesuar seçimi de gerçekleştirilmiş olur. Bu yüzükler pek çok zaman geniş seçenekler sunmazlar. Öte yandan nispeten daha sade ve daha resmi bir tarzları vardır. Yüzüklerin kadınlar için mi yoksa erkekler için mi olduğu ise pek de önem arz eden bir konu değildir. Aynı zamanda bu yüzüklerin alyans ile birlikte üniforma varken takılması serbest olan yegane yüzük çeşidi olduğunu bilmekte de yarar vardır. Şüphesiz ki bu husus ilgili resmi kurumların yayımlamış olduğu kılık kıyafet yönetmeliğine istinadendir.

Asker ve Polis Yüzüğü Modelleri

Yüzüklerin tasarımı hakkında bilgi sunmak icap ederse ilk olarak yüzüğün orta kısmında şık görünümlü bir taş yer alır. Bu taş için daha ziyade mavi ve yeşil renklerdeki taşlardan yana tercih kullanılır. Aynı zamanda taşların çevresinde de mezun olunan okulun ismi yazar. Şöyle ki, bu parlak taşların etrafında Kara Harp Okulu, Polis Akademisi ve Deniz Harp Okulu gibi üniversite muadili okullara ek olarak Harp Akademileri ve buna benzer okulların da isimleri yer alabilir. Yazı puntosu genel olarak kelime ve harf sayısına göre değişkenlik arz etmez, daha ziyade harflerin yeri ve yüzüğün üzerinde yazının ne şekilde yer alacağı konularında değişkenlik görülür. Bu isimlerin hemen altında ise okuldan mezun olunan yıl yazılır ve bu yüzükler bir ömür boyunca saklanmaya devam edilir. Polis ve asker yüzükleri için daha ziyade gümüş rengi tercih edilir. Bunun haricinde kalan yüzük renkleri pek de sık kullanılmaz.

Asker ve Polis Yüzüğü Fiyatları

Asker ve polis yüzüklerinin fiyatları konusunda da son derece geniş bir yelpaze bulunabilir. İşte bu durumda en uygun fiyatlı olan yüzüklerin tercih edilmesi lazımdır. Bu sitede mezun olunan okul ile mezuniyet yılına ilişkin özel tasarımlar ile yüzük siparişi vermek mümkün olduğu gibi bu siparişler de piyasada yer alan en uygun fiyat üzerinden müşterilere sunulacaktır.